Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

26 Postów

(BDSM666)
Wiking
młody kończysz dobra szkole teraz szukaj pracy w pl żebyś miał doświadczenie jako mechanik jakieś 2-3 lata praktyki w zawodzie ,a praca sama cie znajdzie jeśli teraz wyjedziesz to zmarnujesz swoje życie na emigracji jako pomocnik na budowie jeśli ktoś w ogóle cie zatrudni będziesz się pałętał od budowy do budowy za śmieszna kasę. ja na twoim miejscu uczył bym się niemieckiego robił praktykę w warsztacie samochodowym a potem atakował na Szwajcarię Norwegia to już zamknięta historia lipna kasa i coraz ciężej się żyje tutaj ,ewentualnie angielski i wal do Canady .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
A dlaczego nie chcesz pracować wPolsce?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
bojfrauszlo napisał:
A dlaczego nie chcesz pracować wPolsce?
dopóki komuna nie zostanie rozliczona i wyburzone pomniki postawione sowieckim oprawcom nikt pierwszego sortu w tym kraju nie będzie pracował
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
zenon niemota
(zenonus)
Wiking
prace możesz znaleźć,lecz nie masz zadnego doświadczenie w pracy w technologii, ale skoro chcesz to spoko, możesz probowac, ale ...
warunki.
samochod
10 tys zl na kaucje na mieszkanie
10 tys koron na czynsz plus zycie i paliwo, bramki za wjazd do miasta, pieniądze na koncie by zaplacic za parking, minimum jezyk angielski dobry, komunikatywny.
zastanow się czy Cie stać na Norwegie, bo możesz wrocic po miesiącu z takimi długami, ze w Polsce będziesz tyral 10 lat.
Już nie te czasy kiedy przyjezdzali wszyscy jak chcieli i kiedy chcieli.
szukaj ty.
www.poloniusz.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
6e6 napisał:
Jesli nie to rob prako na CE

Po co ma robic jak tutaj nie akceptuja praw jazdy wydanych po 2013 roku na kierowce zawodowego ?


Mialem sie nie odzywac juz ale nie wytrzymalem.... Pierw dobrze poczytaj ustawe ale to wymaga minimum znajomosci podstaw norweskiego. Prawo jazdy jest akceptowalne i moze jezdzic na nim 5 lat zawodowo potem miedzy 5 a 6 rokiem musi je wymienic. I teraz wymiania mu na norweskie jesli je zrobil przed przyjazdem i zameldowaniem sie w NO. W 2013 roku owszem zminiono przepisy ale wlasnie na powyzsze czyli prawko nie jest wazne 10 lat a 5 i nie zostanie wymienione jesli zostalo zrobione po przyjezdzie do NO. Tak normalnie robi prawko i ma 5 lat na wymiane na Norweskie o ile jego waznosc nie skonczy sie szybciej. Mowimy tu o przepisie o tzw Fast Bopel czyli zeby wymienic na Norweskie to musi miec 185 dni pobytu w NO w danym roku kalendarzowym. I teraz jesli masz jeszcze jakas bzdure do napisania na forum to pisz bo chetnie wyslucham ale wklej link do przepisow z StatensVegvesen albo lovdata.no inaczej zamilknij bo propagande siejesz a potem nikt nie wie jak jest na prawde ...
Linki do tematu :
www.vegvesen.no/forerkort/har-forerkort/...t-i-og-utenfor-norge
www.vegvesen.no/forerkort/har-forerkort/...el/hva-er-fast-bopel
www.vegvesen.no/forerkort/har-forerkort/...land-innenfor-eu-eos
lovdata.no/dokument/SF/forskrift/2004-01-19-298

Przeczytaj to a potem zamilcz w tym temacie i zacznij opowiadac prawde ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
jasta102 napisał:
bojfrauszlo napisał:
A dlaczego nie chcesz pracować wPolsce?
dopóki komuna nie zostanie rozliczona i wyburzone pomniki postawione sowieckim oprawcom nikt pierwszego sortu w tym kraju nie będzie pracował


...No tak za młody ,żeby by gorszym sortem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
Giziol napisał:
... Założyłem konto tutaj, żeby coś się dowiedzieć od ludzi, którzy sa z tematem na bieżąco. Nie chce słuchać tych, którzy dużo mówią a nie byli nigdy w tym kraju. Wiec moje pytanie jest chyba proste.. czy ciezko w Norwegii dostac się gdzieś do pracy? ...
Ciężko
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
bojfrauszlo napisał:
...No tak za młody ,żeby by gorszym sortem
a gdzie tam
PełO i swoje młodzieżówki też miało i ma
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
jasta102 napisał:
bojfrauszlo napisał:
...No tak za młody ,żeby by gorszym sortem
a gdzie tam
PełO i swoje młodzieżówki też miało i ma



...nikt też z Nas go nie zapytał o wzrost...
...bo jak się okazuje ma to znaczenie w Norwegii
...niech zobaczy ogłoszenie firmy malarskiej poniżej...- Mploy Malerservice AS
...no Ja np. sie już bym nie nadawal... mierze 179cm ...i tyle lat w No ,,szlak trafił,,
...a może biedna firma,na dorobku i nie stać na drabiny,teleskopy i lifty...
...zob. kolego ile tu jet wymogów...
...nigdy nie wysyłałem CV...jest taka pozycja wzrost?...
...bo może coś przegapiłem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Janek Jastyniuk
(synJasty102)
Nowicjusz
masz racje tato, jeszcze trochę i u Ciebie zawitam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok